Plán akcí na měsíc:  Říjen  2018

26.9.2018

poslední  akce v září

„Jede, jede koloběžka,
kdo ji nemá, všechno zmešká.
Já se držím koloběžky,

kdo ji nemá, chodí pěšky.“

Ve středu nás navštíví divadlo Koloběžka.
Tentokrát s pohádkou „O kouzelné mašince“ .
40,-Kč

1.10. 2018

4.10. 2018

8:00

Naše nejstarší děti (předškoláky) čeká výprava na lesní naučnou stezku Harcov. Uvidíme mnoho živočichů, vyzkoušíme si, jak se žije srnkám nebo malým jedličkám a pokusíme se najít pobytová znamení živočichů. 1.10.2018 se vydá na výlet třída Slůňátek s třídou Koťátek, ve čtvrtek 4.10.2018 Berušky.

Prosíme rodiče o batůžek s pláštěnkou, sportovní obuv a bundu, které se popřípadě mohou zašpinit. Dále prosíme o příchod do MŠ nejdéle do 7:45 hod.

65,-Kč
Drakiáda „Ten můj drak, ten můj drak, vyletěl až do oblak.“

V druhém říjnovém týdnu se naposledy rozloučíme s teplejším počasím již tradiční drakiádou MŠ  – s  krásnými barevnými školkovými draky. Která třída vypustí svého draka nejvýše? Uvidíme kdo vyhraje.Termín bude přizpůsoben dle počasí.

Výtvarná soutěž
„My se duchů nebojíme, ti straší jen v pohádkách. Zahrajte si spolu s námi, nemusíte mít už strach.“

V rámci spolupráce s rodiči vyhlašujeme výtvarnou soutěž „Halloweenské staršidýlko“ pro rodiče s dětmi. Použít lze jakýkoliv materiál, fantazii se meze nekladou (papír, přírodniny, karton, atd.) Vaše výtvory můžete přinášet v týdnu od 29.10. do 1.11.2018. Ve čtvrtek1.11.2018  a v pátek 2.11.2018 si uděláme malou  výstavu všech výtvorů. Rodiče s dětmi a paní učitelky rozhodnou o tom, kdo zvítězí. Malý vítěz pro nás bude ale každý, kdo se zúčastní. Pro účastníky máme malou odměnu.Důležité je, aby se na výtvoru podílela celá rodina.

17.10.2018

18.10. 2018

Ve středu přijdou na návštěvu do třídy Slůňátek a Koťátek Zdravík a Jedlík s interaktivním programem „Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa.“  Paní lektorka s paní učitelkou děti seznámí se životem zvířatek v lese, zoo, u vody. Děti si osvojí názvy pro samce, samici a mládě, doví se čím se zvířata v přírodě živí a proč musíme přírodu chránit.

Ve čtvrtek přijdou na návštěvu Zdravík s Jedlíkem i do třídy Berušek, přinesou s sebou program „Jak se Zdravík skamarádil s Jedlíkem.“ Během programu se děti seznámí s potravinami, které se pěstují v České republice, odkud jsou exotické potraviny a v neposlední řadě nám paní lektorka vysvětlí původ některých potravin jako je mléko, vajíčka apod.

45,-Kč
Sběr papíru
23.10. 2018
Prosíme rodiče o podporu během sběru papíru, kontejner bude přistaven od 7:00 do 11:00 před vchodem mateřské školy.
Fotograf
vánoční foto
25.10.2018
Vánoce se pomalinku blíží a tak nás navštíví pan fotograf. Vytvoří dětem fotografie s vánoční tématikou nejen pro maminky a tatínky, ale i pro babičky, tetičky….

Pokud rodiče nemají o fotografování zájem, prosíme o včasné nahlášení učitelkám ve třídě.

24.10. 2018

Co se stane s obláčkem, když spadne z nebe? To se dozvíme v Naivním divadle, kde na nás  čeká pohádka „O beránkovi, který spadl z nebe.“ Dostane se beránek zpět za kamarády na oblohu? Můžeme mu nějak pomoci? Cena zahrnuje vstupenku a dopravu objednaným autobusem.

80,-

31.10 – 2.11. 2018

„Halloween je tady zase ve své strašidelné kráse…“

V tomto týdnu si v MŠ uspořádáme malé haloweenské slavnosti. Ve středu je zahájíme dýňováním. Jak? Každý z nas si vydlabe malou strašidelnou dýni, kterou si odnese domů. Ve čtvrtek nás čeká dopolední strašidelný karneval, který vyvrcholí průvodem dětí po okolí MŠ (průvod proběhne jen v případě hezkého počasí, jinak pouze v prostorách MŠ.) V pátek zakončíme slavnosti kolektivní halloweenskou hrou  „ Kam se schovala kouzelná dýně?“ a několika soutěžemi ve třídách. O čem bude halloweenská hra? ( Pohybové aktivity, plnění úkolů, logické hádanky, spolupráce skupinek a dvojic dětí, zpěv a tvořivé aktivity, hlavolam ad. To vše splníme a máme klíč k místnosti s kouzelnou dýní.)

Ve čtvrtek přijde každý z nás v nějakém halloweenském převleku. Poznáme se?

Dýně
zdarma
Recyklohraní
Naše MŠ se zapojila do soutěže s názvem: „ Recyklohraní aneb ukliďme si svět.“ Proto prosíme rodiče o zapojení do sběru baterií, který bude probíhat po celý rok. Vítány jsou všechny baterie bez ohledu na velikost, typ či barvu. Kromě autobaterií. Týká se také malé již nefunkční či nepotřebné elektroniky.