Zajímavé webové odkazy

Tipy pro výběr dětské knížky

Kniha: Jaro, léto, podzim, zima – s touto knížkou rok je prima
Autor: Michaela Klimková
Kniha obsahuje spoustu známých písniček, pohybových říkadel, básniček a rozpočitadel. Najdete v ní i veršovánky nové, které jste dosud neslyšeli. S touto knížkou nebudete jen procvičovat paměť a motoriku, ale i dumat nad hádankami. Soubor činností a úkolů přináší nenásilnou a zábavnou formou dětem řadu nových poznatků o světě kolem nás.

Kniha: Matýsek a Majdalenka
Autor: Inka Rybářová
Kniha obsahuje 11 pohádek a 11 komixů, které se na dvojstranách střídají. Matýsek a Majdalenka jsou knižní skřítkové z Písmenkova, kterým se říká človíčkové a kteří se starají o knihovnu plnou knížek. Díky svým znalostem z knížek zvládnou pomáhat i čarodějkám a strašidýlkům z Babí hůrky (ty představují pro čtenáře různé charaktery a vlastnosti lidí). Každá pohádka se vztahuje k jednomu měsíci v roce, má napínavý děj, několik zápletek, obsahují etickou výchovu a mají výchovné zakončení. Problémy, které skřítkové řeší, pomáhají dětem pochopit důležitost přátelství, soudržnosti a pomoci těm, kteří jsou v nouzi. Vychovávají a pobaví!

Kniha: Pohádka z cukřenky
Autor: Anno Masaičiró, Anno Micumasa

(Skvělá knížka, která je velmi těžko k sehnání – pro děti od 5 let)
Cukřenka z této dětské knížky pro nejmenší je opravdu jako z pohádky. Její vnější podoba je plná fantazie a půvabu a náplň zase samé překvapení. Není proto divu, že si ji oblíbily děti po celém světě. Jako v každé správné pohádce se jednoduchým opakováním rozvíjí příběh, ve kterém se v maličké cukřence objevují stále nové a nové pozoruhodné věci. Nádherné, půvabné obrázky podněcují dětskou představivost a poskytují výbornou příležitost k prohlížení, pojmenování, k otázkám – a samozřejmě také k vyprávění.

 

Odborná literatura a časopisy – kde se toho možná dozvíte více?

Kniha: Rozvíjíme předčtenářskou gramotnost
Autor: Tomášková Iva
Kniha zkušené pedagožky nabízí teoretická východiska a inspiraci pro každodenní práci s dětmi v mateřské škole. Kniha osloví především učitelky mateřských škol. Inspiraci v ní mohou najít i rodiče předškolních dětí.

Kniha: Alergie u dětí
Autor: Bidat, Étienne a Loigerot Christelle
Máte dítě alergika? Možná se dozvíte něco nového.

Časopis: Informatorium 3-8
Vydává: Portál, s.r.o
Časopis pro výchovu a vzdělávání dětí od 3 do 8 let v mateřských školách a školních družinách. Najdete v něm rozhovory s osobnostmi české pedagogiky, psychologie a dalších oblastí souvisejících s výchovou a vzděláváním, náměty pro výuku angličtiny a němčiny ve školkách, zajímavosti, které „hýbou“ světem předškoláků a malých školáků.

Časopis: Psychologie dnes
Vydává: Portál , s.r.o
Časopis o mezilidských vztazích, životním stylu, společenských trendech, o sebepoznání a rozvoji osobnosti. Přináší články předních odborníků psané čtivou formou, rozhovory s kapacitami oboru z Česka i zahraničí, polemiky na aktuální témata, rady pro partnerské vztahy, výchovu i kariéru.

 

Přednáška PaedDr. Nadi Štuksové, zkušené waldorfské pedagožky na téma:

Vývojové krize dítěte. Jak můžeme přispět, aby jimi smysluplně prošlo?

Knihkupectví Fryč, úterý 16. února 2016 17.30 hod. Vstupné 50,-Kč.