Plán akcí na měsíc:  Prosinec 2018

4. 12. 2018

18.00 hod

Těšíme se na slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku spolu se  ZŠ Kaplického. Slavnostní chvíle proběhne před základní školou, kde vystoupí také děti z MŠ Malínek s „Živým betlémem“. Zazpíváme si vánoční koledy a užijeme tento slavností okamžik. Možná ochutnáme i nealkoholický vánoční punč a malé dobroty.
6. 12. 2018

dopoledne

“ Raráškův den je u nás tradicí“
Přivoláme vánoční atmosféru, vůní kynutého těsta při pečení rarášků. Určitě si užijeme mnoho legrace a odměníme se upečenou dobrotou.

5.12. 2018
dopoledne
„Čerte, čerte, čertíku,
nesahej nám na kliku,
kde jsi Mikuláše nechal,
bez něj nepustíme tě dál,
dělal bys jen neplechu,
známe tě už z doslechu.“

Navštíví nás čerti, Mikuláš a možná i anděl. Za pěknou básničku či písničku nás možná odmění dobrotou na zoubek. Něčím zdravým a něčím sladkým.

Každé  z dětí si může vybrat – za jakou bytost se ten den převlékne. Za čerta, anděla nebo Mikuláše? Je to na vás děti, jaký převlek s rodiči vyberete a připravíte. Uděláme si spolu v MŠ „Veselý čertí den“ a naučíme se legrační čertí tanec.

13. 12. 2018
16:00

„Těšíme se na Vánoce, nejkrásnější svátky v roce.
Už už aby tady byly, aby se nám nezpozdily.“

Srdečně zveme všechny rodiče na tradiční „Vánoční dílničky“ , které se budou konat v MŠ. Společně s rodiči a dětmi budeme zdobit perníčky,vyrábět různé druhy vánočních dekorací, poslechneme si a zazpíváme koledy, posedíme u kávy, čaje a dobrot. Atmosféru si zpříjemníme poslechem a zpěvem vánočních koled. Máme se na co těšit.

Dílničky opět proběhnou v rámci jednotlivých tříd.

14. 12.  2018

15:00

I v letošním roce se zúčastníme oslav Adventu před Libereckou radnicí. Děti tentokrát vystoupí s pásmem písní na téma
„Živý Betlém“. Rodiče zúčastněných dětí budou včas informováni.

30.11.- 28.12.

2018

V prosinci proběhne tradiční výstava s tématem „Vánoce očima dětí“, které se účastní i naše MŠ, která s dětmi vyrobila
“ Zpívající a hrající skupinku andělů“. Všechny krásné výrobky
škol je možné si prohlédnout v prostorách Liberecké radnice na náměstí E. Beneše.

Informace na leden

Zveme všechny rodiče ( s předstihem) na 3. a 4.část „Setkávání s odborníky v MŠ“ na téma Školní zralost“ ,  která se budou konat v měsíci lednu. Účast přislíbil pan ředitel ZŠ Kaplického Mgr. Zeronik a Mgr. Eva Dousková z PPP Liberec.

Recyklohraní
Naše MŠ se zapojila do soutěže s názvem:
„ Recyklohraní aneb ukliďme si svět.“
Prosíme rodiče o zapojení do sběru baterií, který bude probíhat po celý rok. Vítány jsou všechny baterie bez ohledu na velikost, typ či barvu. Kromě autobaterií. Týká se také malé  nefunkční či nepotřebné elektroniky.