Plán akcí na měsíc:  Červen  2019  

3. 6. 2019

7. 6. 2019

 

Námořnický týden

V jedné mořské pustině, ztroskotal parník v hlubině, jenom piráti z Malínku, zůstali na hladině…

Čeká nás týden plný námořníků, pirátů, kapitánů… Pruhovaná trička, námořnické čepice, dalekohledy, morseovka, ruch, zpěv a dobrá nálada…Kostýmy jsou vítány! Budeme si hrát na námořníky cestovatele. Budeme poznávat svět.

Zveme co nejvíce mořských vlků na palubu Malínku.

 
4. 6. 2019

dopoledne

Hasiči jedou!!!            

Když zahouká siréna, co to asi znamená? S autem k ohni profičí, nebojácní hasiči!       

Co je výstroj a výzbroj hasiče? Jak vypadá hasičská technika? Jak se správně zachovat při požáru? To se dozvíme v dopoledních hodinách na zahradě MŠ. Čeká nás zážitkový den s profesionálními hasiči ze záchranného sboru Libereckého kraje.

 
4. 6. 2019 Jarmark ZŠ Kaplického

Každoročně se zapojujeme do tradičního jarmarku, pořádaného ZŠ Kaplického. Budeme rádi, za drobnosti, vámi vyrobené (fantazii se meze nekladou). Výtěžek z prodeje využijeme na nákup pracovního a výtvarného materiálu pro děti. Děkujeme.

 
6. 6. 2019

 

Stavitelé věží

Jaké věže známe? Co je to stabilita? Jak to funguje u vysokých staveb? Pomocí technického výkresu postavíme vysílač na Ještědu. Pro předškoláky je připraveno hravé setkání s Malou technickou univerzitou. Cílem projektu je, pomocí přirozené hravosti a poznání světa kolem sebe, vzbudit zájem dětí o technické obory. Pouze předškoláci.

60,- Kč
11. 6. 2019 Zahradní slavnost – loučení se školáky

Končí čas hraní, začíná škola, psaní, počítání…

Srdečně zveme všechny rodiče předškoláků na velkou „Zahradní slavnost“, pořádanou k ukončení školního roku 2018/2019. Součástí programu bude slavností pasování budoucích školáků. Předpokládaný začátek: 16:00 hod.Můžete se těšit na vystoupení dětí, písničky, občerstvení, slavnostní nástup, krásnou hudbu a pasování. Užijeme si chvilky radosti a  maličko i slzy dojetí.
Očekáváme také velké překvapení. Kdo nás po roce opět navštíví a bude školáky kouzelným mečem pasovat? Hádejte.

 
13. 6. 2019 Pohádková školička

Kamarádi ze ZŠ Kaplického mají pro nás překvapení. Pohádková cesta plná různých úkolů dovede předškoláky (s doprovodem rodičů) do ZŠ. Zábavné odpoledne startuje na zahradě MŠ od 15:00 hod., předpokládaný konec cca 16:30 hod.

 

 
V týdnu
od 17.6.2019
dle počasí
Hurá na výlet!

Čeká nás půldenní putování za dobrodružstvím. Návrat dětí do MŠ – oběd bude posunut na 12.30

Berušky: „Hledání pokladu skřítka Lesníčka“.

Koťata: „Cesta za tajemstvím proutěného košíku“.

Slůňata: „Poklad Ruprechta z Ruprechtic“
( Podaří se slůňatům  odhalit, co se skrývá v lese u ruprechtické kapličky?)

Předpokládaný termín výletu bude od 17. 06. 2019. Podrobné informace získáte včas ve svých třídách.

Vybíráme příspěvek na odměny. O výši částky budeme informovat rodiče ve třídách. Částka se bude u jednotlivých tříd pohybovat v rozmezí od 40,- do  100,- Kč. Dle finanční náročnosti týkající se  odměn, stanovišť a  obsahu výletu.

 

 
Recyklohraní
Naše MŠ se zapojila do soutěže s názvem:
„ Recyklohraní aneb ukliďme si svět.“
Prosíme rodiče o zapojení do sběru baterií, který bude probíhat po celý rok. Vítány jsou všechny baterie bez ohledu na velikost, typ či barvu. Kromě autobaterií. Týká se také malé  nefunkční či nepotřebné elektroniky.