Plán akcí na měsíc:  Únor 2019

5.2.2019
8.2.2019
Naši předškoláci navštíví základní školu. Je důležité vědět, co všechno nás ve škole čeká. Také jsme zvědaví, jak se daří starším kamarádům, kteří z MŠ odešli. Jestlipak je učení a poznávání nových věcí baví?
Určitě ano.

11.02. 2019
          –
15. 02. 2019
„Čáry máry po papíře,
zahrajem si na malíře.
Malínek má barvy rád,
naučí je děti znát,
trochu s nimi čarovat.“
Čeká nás náš oblíbený DUHOVÝ TÝDEN.
Co se stane, když smícháme dvě různé barvy? Které barvy jsou teplé a studené? Co to vlastně znamená? To všechno a mnohem více se určitě dozvíme. Je třeba si vzpomenout a přinést na každý den alespoň jeden kus oblečení dané barvy. Na konci týdne si každá třída vytvoří???
 Pondělí: ČERVENÁ
Úterý: ŽLUTÁ
Středa: ZELENÁ
Čtvrtek: MODRÁ A RŮŽOVÁ
Pátek: ČERNÁ A  BÍLÁ

14.2. 2019
7.00-11.00

Sběr papíru

Ve čtvrtek od 7:00 do 11:00 hodin bude před vchod MŠ přistaven kontejner.

Budeme velmi rádi za podporu rodičů i dětí při sběru papíru.

19. 2. 2019

„Den otevřených dveří „

Srdečně zveme všechny rodiče, kteří plánují přijít se svými dětmi k zápisu  na prohlídku naší MŠ. Čeká vás příjemné odpoledne a děti si navíc užijí procházku malou pohádkou s překvapením.
Těšíme se.

22. 2.  2019

dopoledne

Je tu Karneval!
„Haló pane Karnevale,
račte dále, račte dále!
Všechno máme na míru,
z krepového papíru.“
 Užijeme si prima dopolední karnevalové radovánky, hry, soutěže, písničky, tanec, přehlídku masek i opravdovou tombolu! S radostí přivítáme všechny ve veselých maskách pohádkových postaviček i zvířátek, které budou jako stvořené pro tanec a rej! Budeme velmi rádi za přispění do karnevalové tomboly například drobností z papírnictví či malou hračkou. Děkujeme :o) Berušky, Koťata a Slůňata.

26.2.2019

Magnetománie iQLANDIA

Zbrusu nová vědecká dílnička, která nám představí magnetické síly v celé jejich kráse. Kde se vůbec neviditelné magnetické „ruce“ berou? A proč neplatí na plasty? Také se dozvíme, jak vypadá největší magnet světa i jak se dá pomocí magnetické síly česat. Názorně si ukážeme, jak funguje kompas, jak projet závodní dráhu s magnetickým autem či jak naučit kovovou sponku létat.
Pouze nejstarší děti – (předškoláci) Koťata, Slůňata

27.2.2019

Magnetománie iQLANDIA

Pouze nejstarší děti – (předškoláci) Berušky

Recyklohraní
Naše MŠ se zapojila do soutěže s názvem:
„ Recyklohraní aneb ukliďme si svět.“
Prosíme rodiče o zapojení do sběru baterií, který bude probíhat po celý rok. Vítány jsou všechny baterie bez ohledu na velikost, typ či barvu. Kromě autobaterií. Týká se také malé  nefunkční či nepotřebné elektroniky.

28.2.2019
14.30-16.15
Ochutnávkové odpoledne pro rodiče v rámci programu „Skutečně zdravá škola“
Zveme všechny rodiče na ochutnávku našich pokrmů. Tentokrát vás k ochutnávce např. čeká: Polenta a masové ragů, Pomazánka z avokáda či cizrny, mrkvový moučník , dýňová a mrkvová polévka, fresche…, salátek z červené čočky…