Dotazníkové šetření spokojenosti rodičů s MŠ 2021/2022:

-Vyhodnocení dotazníků 2021/2022

 

Zajímavé webové odkazy:

Tipy pro výběr dětské knížky a časopisy:

Kniha: Dlouhá cesta

Autor: Petr Horáček

Dinosaurium
Autoři:
Murray, Lilly        
                                                                                         

Časopis pro nejmenší: Puntík
Odkaz:
https://www.casopispuntik.cz/

Pracovní sešit KuliFerdík (3–5 let)  Raabe
Autor: Andrea Popprová

Kniha: Obejmi mě prosím 
Autoři:  Wechterowicz,  Przemyslaw

Kniha: Jaro, léto, podzim, zima – s touto knížkou rok je prima
Autor: Michaela Klimková
Kniha obsahuje spoustu známých písniček, pohybových říkadel, básniček a rozpočitadel. Najdete v ní i veršovánky nové, které jste dosud neslyšeli. S touto knížkou nebudete jen procvičovat paměť a motoriku, ale i dumat nad hádankami. Soubor činností a úkolů přináší nenásilnou a zábavnou formou dětem řadu nových poznatků o světě kolem nás.

Kniha: Matýsek a Majdalenka
Autor: Inka Rybářová
Kniha obsahuje 11 pohádek a 11 komixů, které se na dvojstranách střídají. Matýsek a Majdalenka jsou knižní skřítkové z Písmenkova, kterým se říká človíčkové a kteří se starají o knihovnu plnou knížek. Díky svým znalostem z knížek zvládnou pomáhat i čarodějkám a strašidýlkům z Babí hůrky (ty představují pro čtenáře různé charaktery a vlastnosti lidí). Každá pohádka se vztahuje k jednomu měsíci v roce, má napínavý děj, několik zápletek, obsahují etickou výchovu a mají výchovné zakončení. Problémy, které skřítkové řeší, pomáhají dětem pochopit důležitost přátelství, soudržnosti a pomoci těm, kteří jsou v nouzi. Vychovávají a pobaví!

Kniha: Pohádka z cukřenky
Autor: Anno Masaičiró, Anno Micumasa

(Skvělá knížka, která je velmi těžko k sehnání – pro děti od 5 let)
Cukřenka z této dětské knížky pro nejmenší je opravdu jako z pohádky. Její vnější podoba je plná fantazie a půvabu a náplň zase samé překvapení. Není proto divu, že si ji oblíbily děti po celém světě. Jako v každé správné pohádce se jednoduchým opakováním rozvíjí příběh, ve kterém se v maličké cukřence objevují stále nové a nové pozoruhodné věci. Nádherné, půvabné obrázky podněcují dětskou představivost a poskytují výbornou příležitost k prohlížení, pojmenování, k otázkám – a samozřejmě také k vyprávění.

 

Odborná literatura, knihy  a časopisy:

Výchova bez poražených – Řešení konfliktů mezi rodiči a dětmi

Autor: Gordon Thomas

Najděte si svého marťana – …co jste vždycky chtěli vědět o psychologii, ale ve škole vám to neřekli

Autor: Marek Herman

Koncept kontinua – Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti

Autor: Jean Liedloffová

Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte

Autor: Matějček Zdeněk

ADHD – 100 tipů pro rodiče a učitele

Autor: Wolfdieter Jenett

Kniha: Rozvíjíme předčtenářskou gramotnost
Autor: Tomášková Iva
Kniha zkušené pedagožky nabízí teoretická východiska a inspiraci pro každodenní práci s dětmi v mateřské škole. Kniha osloví především učitelky mateřských škol. Inspiraci v ní mohou najít i rodiče předškolních dětí.

Kniha: Alergie u dětí
Autor: Bidat, Étienne a Loigerot Christelle
Máte dítě alergika? Možná se dozvíte něco nového.

Časopis: Psychologie dnes
Vydává: Portál , s.r.o
Časopis o mezilidských vztazích, životním stylu, společenských trendech, o sebepoznání a rozvoji osobnosti. Přináší články předních odborníků psané čtivou formou, rozhovory s kapacitami oboru z Česka i zahraničí, polemiky na aktuální témata, rady pro partnerské vztahy, výchovu i kariéru.